Міжнародна Діяльність

Розпочався офіційний візит КДКП до Федеративної Республіки Німеччини

На запрошення Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва делегація Кваліфікаційної-дисциплінарної комісії прокурорів відвідує Федеративну Республіку Німеччини. Метою відрядження є перейняття досвіду та встановлення єдиних стандартів у діяльності Комісії, а також участь у дискусіях з питань професійних прав прокурорів.
Протягом тижня делегація Кваліфікаційної-дисциплінарної комісії прокурорів перебуватиме в Землі Нижня Саксонія, де проходитиме навчальний семінар з питань добору та переведення прокурорів, оцінювання результатів діяльності суб’єктів правосуддя та європейських практик дисциплінарної відповідальності прокурорів. 

У дискусіях, які заплановані організаторами на ближчих чотири дні, братимуть участь юристи, які мають практичний досвід роботи судді та прокурора, досвід керівництва екзаменаційними та конкурсними комісіями з відбору суддів, адвокатів і прокурорів, як на місцевому, так і на регіональному рівнях. На запрошення Фонду тренінги проводитимуть Президент Вищого суду Землі Нижня Саксонія, доктор Герхард Кірхер, Президент суду Ганс-Отто Бартельс, Президент Адміністративного суду м. Люнберг Генріх фон Альтен, керуючий старший прокурор Катрін Крюгер. 
В роботі семінарів від Фонду братимуть участь доктор Штефан Хюльсхьорстер та Вольфрам Хертіг – знані німецькі юристи, які традиційно надають допомогу у реформуванні органів правосуддя та юстиції в Україні. 
В процесі робочих зустрічей розглядатимуться питання значення та принципів відбору кандидатів на посади в органах правосуддя, принципів формування і кар’єрного зростання  прокурорів, підвищення кваліфікації прокурорів та суддів. 

Окремо будуть розглядатися персональні справи та питання службового оцінювання прокурорів і суддів, наявність практик і принципів притягнення прокурорів до дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів і прокурів з посади в органах правосуддя. 
Відкриваючи практикум Вольфрам Хертіг від імені Фонду привітав усіх учасників дискусії та запевнив у подальшому сприянні Урядом Німеччини реформам правової сфери в Україні та підтримці ініціатив Комісії щодо реформування принципів діяльності української прокуратури. 
Члени Комісії привітали учасників дискусії та висловили вдячність Фонду за організацію заходу такого високого рівня. Голова Комісії Віталій Грушковський вручив представникам німецької сторони сувеніри з українською символікою та побажав усім учасникам плідної роботи. 
На перших семінарах точилася професійна дискусія з питань формування кадрового резерву в органах прокуратури і судах. Візит триває. 

Довідка: Німецький Фонд міжнародного правового співробітництва (IRZ) діє від імені Уряду Федеративної Республіки Німеччина у питаннях міжнародної співпраці з питань у сфері юстиції. Поїздка стала можливою за сприяння Представництва Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва в Україні та особисто представника Фонду Геннадія Рижкова.