03.04.2019

Рішення №103дп-19


Про накладення на прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Р.В. дисциплінарного стягнення

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№103дп-19

03 квітня 2019

Київ

Про накладення на прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Р.В. дисциплінарного стягнення


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі головуючого Грушковського В.Ю., членів Комісії – Архіпова В.І., Коваленка А.А.,              Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погребняка С.П., Сергійчука С.О. та Юсипа В.В., розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Р.В. у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-107дс-34дп-19, 

В С Т А Н О В И Л А :

Костур Ростислав Володимирович в органах прокуратури працює з липня 2001 року, а на посаді прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області – з 14.12.2015. 
Зі змісту службової характеристики вбачається, що за час роботи Костур Р.В. зарекомендував себе з позитивної сторони, проте зауваження викликає його позаслужбова поведінка, тобто схильність до конфліктів та порушень правил прокурорської етики. До дисциплінарної відповідальності не притягувався.  
До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 25.01.2019 надійшла дисциплінарна скарга прокурора Закарпатської області ОСОБА - 1 про вчинення дисциплінарного проступку Костуром Р.В. Дисциплінарна скарга подана з підстав, передбачених пунктами 5, 6 частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру»: вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури; одноразове грубе порушення правил прокурорської етики. 
Цього ж дня за допомогою автоматизованої системи розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу визначено члену Комісії Нечепоренку С.О.  
Рішенням члена Комісії Нечепоренка С.О. від 07.02.2019 відкрито дисциплінарне провадження № 11/2/4-107дс-34дп-19 щодо прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Р.В.
За результатами перевірки членом Комісії Нечепоренком С.О. 26.02.2019 складено висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора     Костура Р.В.
Відповідно до дисциплінарної скарги Костур Р.В., бувши прокурором Берегівської місцевої прокуратури, допустив грубе порушення вимог ст. 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів від 27.04.2017 під час подій, що мали місце 14.10.2018 на АЗС «конфіденційна інформація» за адресою: вул. конфіденційна інформація, м. Берегово, Закарпатська область, а також вчинив дії, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.    
Прокурор, щодо якого здійснюється дисциплінарне провадження, та особа, яка подала дисциплінарну скаргу, своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.
На засідання прибули представник заявника – прокурор відділу роботи з кадрами прокуратури Закарпатської області ОСОБА – 2 та прокурор Костур Р.В., яким головуючим роз’яснено їхні права та обов’язки учасників засідання. 
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача члена Комісії Нечепоренка С.О., представника заявника ОСОБА -2, прокурора      Костура Р.В., обговоривши висновок про наявність дисциплінарного проступку та матеріали перевірки, дійшла висновку про наявність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора Костура Р.В. з огляду на таке.
На виконання наказу прокурора області від 26.10.2018 № 355 (зі змінами, внесеними наказом від 26.11.2018 № 396) проведено службове розслідування щодо прокурора Берегівської місцевої прокуратури Костура Р.В. за фактом можливого порушення ним вимог ст. 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, затвердженого всеукраїнською конференцією прокурорів 27.04.2017, під час події, що мала місце 14.10.2018 на АЗС «конфіденційна інформація» в м. Берегово на вул. конфіденційна інформація, у частині використання свого службового статусу.
Відповідно до висновку за результатами службового розслідування, проведеного щодо прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Р.В., від 22.12.2018, затвердженого прокурором Закарпатської області ОСОБА - 1 27.12.2018, встановлено факт грубого порушення прокурором Берегівської місцевої прокуратури Костуром Р.В. вимог ст. 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, затвердженого всеукраїнською конференцією прокурорів 27.04.2017, у його поведінці поза службою під час подій, що мали місце 14.10.2018 на АЗС «конфіденційна інформація» в м. Берегово на вул. конфіденційна інформація, а також вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
У ході службового розслідування встановлено, що 14.10.2018 о 4 год. 53 хв. до чергової частини Берегівського відділу поліції ГУНП у Закарпатській області спецлінією «102» надійшло повідомлення від прокурора Берегівської місцевої прокуратури Костура Р.В. про спричинення йому тілесних ушкоджень на території АЗС «конфіденційна інформація», яка знаходиться в м. Берегово.
Берегівською місцевою прокуратурою за вищевказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за                                                             № ________________ за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 296 КК України, та розпочато кримінальне провадження.  
Відповідними постановами прокурора Закарпатської області від 18.10.2018 визначено підслідність досудового розслідування цього кримінального правопорушення слідчому відділу Управління СБ України в Закарпатській області та визначено групу процесуальних прокурорів у складі 7 прокурорів відділу процесуального керівництва слідчого управління прокуратури області (старший групи – начальник відділу процесуального керівництва слідчого управління прокуратури області ОСОБА -3).
Зважаючи на інформацію, надану керівником Берегівської місцевої прокуратури від 16.10.2018, 14.10.2018  приблизно о 4 год. 20 хв. на території АЗС «конфіденційна інформація» в м. Берегові на вул.  конфіденційна інформація, між прокурором Берегівської місцевої прокуратури Костуром Р.В. та громадянином ОСОБА - 4 у присутності ОСОБА – 5, ОСОБА - 6 виникла суперечка, під час якої сталась бійка.
На місце події виїжджала слідчо-оперативна група Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області. 
Після приїзду працівників поліції прокурор Берегівської місцевої прокуратури Костур Р.В., зі слів опитаних на місці події осіб, поводив себе агресивно, виражався нецензурною лайкою та погрожував правоохоронцям.  
Після цього до Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області спецлінією «102» 14.10.2018 о 05 год. 12 хв. та о 5 год. 31 хв. надійшли ще два повідомлення від Костура Р.В. про те, що працівники поліції, на його думку, не хочуть вилучати записи з камер відеоспостереження, які знаходяться на будівлі АЗС «конфіденційна інформація» в м. Берегові на вул. конфіденційна інформація (ЖЄО № _____ та № _____).
Прокуратурою Закарпатської області до Комісії направлено носій інформації – диск CD-R з фрагментами відеозйомки події, що мали місце 14.10.2018 на території АЗС «конфіденційна інформація» в м. Берегові, на вул. конфіденційна інфомрація, з боді-камер працівників поліції Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області, які підтверджують неналежну поведінку      Костура Р.В.
У висновку службової перевірки зазначено, що «…запис починається фіксацією дати та часу – 14.10.2018  05.17.00.  
Фрагмент відеозапису розпочинається тим, що на території автозаправної станції неподалік від входу у приміщення біля кількох автомобілів стоять чоловік невисокого зросту повної тілобудови (ОСОБА - 4) та один із працівників поліції, а з правого боку до них підходить Костур Р.В., і, вказуючи лівою рукою в їхню сторону, першим висловлюється нецензурно, на що ОСОБА - 4 на закарпатському діалекті відповів у запитальній формі, чи чіпав Костура Р.В. У свою чергу Костур Р.В. також спитав у ОСОБА - 4, чи чіпав він останнього. ОСОБА - 4 відповів, що Костур Р.В. сам наривався, тому між ними виникла словесна суперечка, під час якої Костур Р.В. спитав у ОСОБА - 4, нащо він його бив, у свою чергу ОСОБА – 4 спитав: «Я тебе бив?». Далі ОСОБА - 4 висловився стосовно Костура Р.В., назвавши його хворою людиною, що Костур Р.В. не заперечував і виконував жести руками по голові. Із поведінки та висловлювань  Костура Р.В. вбачається, що він перебуває у нетверезому стані.  
Зліва до ОСОБА – 4 підійшла жінка, і, розмовляючи угорською мовою, емоційно висловлювалася стосовно Костура Р.В., на що він їй щось також відповів угорською мовою.
Під час того, як зазначена жінка ще висловлювалась до Костура Р.В., ОСОБА – 4  намагався щось сказати, але потім сказав Костуру Р.В., що той  користується тим, що має, і треба було вибачитися, зізнавшись, що напився. На це Костур Р.В. почав робити глузливу міміку і спитав, чи йому треба було впасти перед ОСОБА - 4 та кланятися. 
Далі знову Костур Р.В. і ОСОБА - 4 почали перемовлятися між собою на відстані, лише після того, як Костур Р.В. висловися, що ОСОБА - 4 відповість за те, що побив його, ОСОБА - 4 наблизився до Костура Р.В. і вони продовжили сперечатися, висловлюючись, зокрема, нецензурними словами.
При цьому ОСОБА - 4 декілька разів запитував у Костура Р.В., де ті люди, з якими він приїхав, на що Костур Р.В. щось нерозбірливо відповів, а ОСОБА – 4 висловився, що вони тому й поїхали, щоб не сміятися з Костура Р.В. і не займатися тим, чим він займається. У той час Костур Р.В. відступив назад від ОСОБА - 4 і далі сказав йому, щоб той подзвонив їм, а тоді побачить, що буде, підходячи знову ближче до ОСОБА - 4 хитливою ходою і розмахуючи руками,  знову задаючи ОСОБА - 4 питання, чи чіпав він його.
Потім вони знову перекидувалися зауваженнями один до одного, ОСОБА - 4 сказав, що  Костур Р.В. не людина, а Костур Р.В. у свою чергу  говорив, що тут є відео і все на ньому видно. Тоді ОСОБА - 4 сказав, що дійсно тут є відео, тому Костуру Р.В. і самому буде цікаво його подивитися.
Після цього вони знову один одному ставили запитання, чи чіпали вони один одного, при цьому ОСОБА - 4 сказав, що якби він чіпав Костура Р.В., то той не так би виглядав. Далі знову емоційно сперечалися з цього ж приводу, а ОСОБА - 4 звинуватив Костура Р.В. у тому, що той його вдарив і тут є люди, які це підтвердять, а Костур Р.В. у свою чергу заперечував це, висловлюючись, що саме ОСОБА - 4 його повалив і на камерах все видно. На цьому ОСОБА - 4 разом з працівниками поліції почав відходити далі від Костура  Р.В., сказавши останньому, що побачить усе, як проспиться. Костур Р.В. нецензурно висловився про ОСОБА – 4, Костур Р.В. знову до них підійшов і щось незрозуміло промовляв. Тоді працівник поліції став між ОСОБА - 4 і Костуром Р.В. спиною до     Костура Р.В., а Костур Р.В. у той час, наближаючись, питав, чи він уже не людина, як вип’є.  
Потім видно, як Костур Р.В. ходить, хитаючись у різні боки.
Працівники поліції у той час стояли біля ОСОБА - 4 і Костура Р.В., але не втручалися у їхню суперечку. 
Переглядом другого фрагмента встановлено, що запис починається фіксацією дати та часу – 14.10.2018  05.32.00. 
Спочатку видно Костура Р.В., який стоїть біля автомобілів поліції та промовляє зауваження, очевидно, до працівників поліції, чи вони знайшли машину, повторюючи це декілька разів, у зокрема висловлюючись нецензурними словами, та наголошуючи, що поліція нічого не зробила, а це він знайшов машину, і чи писати на них скаргу.
Продовжуючи говорити зауваження працівникам поліції,                               Костур Р.В. висловив погрозу про те, що перешкодить своєчасному отриманню чергового звання одному з поліцейських на ім’я ОСОБА - 7, знову до цього працівника поліції промовляв зауваження, що він нічого не зробив, не знайшов машину, хоча, як зазначив Костур Р.В., він дав йому номери машини.  При цьому Костур Р.В., хитаючись, ходив в різні сторони.
Тоді Костур Р.В. почав погрожувати поліцейським дзвінком ОСОБА - 8 (начальнику відділу поліції), вийняв із кишені свій мобільний телефон та набрав номер, однак сказав, що зайнята. Почав голосно вигукувати, промовляючи, у тому числі й нецензурні слова, на адресу працівників поліції, ще раз набрав номер на своєму мобільному телефоні, висловлюючись при цьому, що напише Генеральному прокурору.
Коли трубку на виклик Костура Р.В. підняли, він почав говорити, що працівники поліції не хочуть вилучати відео з камер, у підвищеному тоні говорив, що приїхали три машини й ні один не вилучає відео. Закінчивши телефонну розмову, Костур Р.В. наголосив працівникам поліції, що завтра про це буде знати ОСОБА – 9 і нехай чекають службову перевірку. 
Після цього Костур Р.В. знову говорив багаточисленні нецензурні слова на адресу працівників поліції, наголошував, що його тут безпричинно побили, а поліцейські не вилучають відео. Увесь цей час він ходив, хитаючись,  у різні сторони, тримаючи при цьому в правій руці свій мобільний телефон та жестикулюючи руками.  Знову спитав у працівників поліції, що вони тут роблять, на що отримав відповідь, що охороняють громадський порядок. 
Тоді Костур Р.В. почав знову висловлювати безпідставні погрози на адресу працівників поліції, говорив, що напише на них скаргу, тримаючи у правій руці свій телефон та роблячи рухи, ніби набирає номер, після чого повідомив, що вже дзвонить черговий ОСОБА - 11, і що завтра з усіма розберуться.  Ходив, хитаючись, у  різні сторони, висловлюючи й далі у підвищеному тоні погрози працівникам поліції щодо проведення службового розслідування, висловлювався нецензурними словами, вимагав подивитися запис із відеокамер про те, що його побили, для чого він і викликав поліцію. 
Хтось із поліцейських висловив зауваження Костуру Р.В., що він сам це почав, на що той знову обурився, почав робити рухи, ніби набираючи номер телефону зі свого мобільного й приставив телефон до вуха, висловлюючи в той час погрози, що він все це так не залишить, і у всіх працівників поліції будуть догани, що вони нічого не зробили, щоб з’ясувати на місці обставини. Знову ніби набирав чийсь номер телефону, говорив із кимось про те, що треба розібратися. 
Після цього з правого боку до Костура Р.В. підійшов ОСОБА - 4, який сказав, що є відео, й у всьому розберуться, на що Костур Р.В. відповів, що буде суд. Далі ОСОБА – 4 і Костур Р.В. перемовлялись між собою, що кожен із них відповість за свої вчинки, у ході чого використовували нецензурні слова. ОСОБА - 4 питав у  Костура Р.В., чи визнає той свою вину, на що Костур Р.В. заперечно кивав головою. Також ОСОБА - 4 питав, для чого Костур Р.В. викликав поліцію, а Костур Р.В. наголошував, що буде проведено службову перевірку, увесь цей час ходив у всі сторони й розмахував руками, час від часу нецензурно висловлюючись. 
Далі знову Костур Р.В. і ОСОБА - 4 вступили у словесну  суперечку між собою, кожен вважаючи свою правоту, при цьому ОСОБА - 4 висловився, що Костур Р.В. прийшов до їхні компанії і пив з ними шампанське, а дівчата це підтвердять і розкажуть правду. 
У ході цієї словесної суперечки Костур Р.В. і ООСБА - 4 потиснули один одному руки, однак ОСОБА - 4 все ж таки наголосив, що Костур Р.В. пив з їхньою компанією шампанське. Після цього вони ще перемовлялися між собою, а потім працівники поліції запропонували Костуру Р.В. надати пояснення, а тому він підійшов до однієї з машин поліції.
Запис цього фрагмента закінчується фіксацією часу – 05.44.28».
Опитаний  під час перевірки Костур Р.В. доводи скарги заперечив, зазначив, що не вчиняв будь-яких дій, які порушують вимоги Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів та не вчиняв дій, які порочать звання прокурора.
На засіданні Комісії Костур Р.В., крім іншого, пояснив, що з доводами дисциплінарної скарги не погоджується, розмова з працівником поліції мала приватний характер, оскільки знає працівника поліції вже довгий час і  між ними склалися неприязні відносини. Зазначив, що жодним чином нікому з працівників поліції не висловлював слів погрози. На запитання членів Комісії, чи може він надати оцінку своєї поведінки, яка є на відеозаписі, чи це гідна поведінка прокурора, Костур Р.В. відповів, що не достатньо гідна. Зазначив, що в нього був струс головного мозку та травма коліна, однак у матеріалах відсутні відповідні медичні довідки та заключення лікарів. Також у нього наявний висновок про те, що він не перебував у стані алкогольного сп’яніння. Пояснив, що жалкує про вчинений проступок, оскільки не хотів, щоб так все сталося.
Відповідно до пункту 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов’язаний додержуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.
Статтею 21 Кодексу прокурорської етики та поведінки прокурорів від 27.04.2017 передбачено, що прокурору слід не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний суспільний резонанс.
Поза службою прокурор повинен поводитися коректо і пристойно. При з’ясуванні будь-яких обставин з представниками правоохоронних органів не використовувати свій службовий статус.    
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження за систематичне (два і більше разів протягом одного року) або одноразове грубе порушення правил прокурорської етики. 
Таким чином, аналізуючи зібрані в ході перевірки матеріали, Комісія дійшла висновку, що тривала агресивна поведінка Костура Р.В., багаточисленні висловлювання нецензурною лайкою та очевидні погрози правоохоронцям є одноразовим грубим порушенням правил прокурорської етики.      
Так, прокурор Костур Р.В., перебуваючи 14.10.2018 на території АЗС «конфіденційна інформація», розташованому за адресою: вул. конфіденційна інформація, у м. Берегово Закарпатської області, умисно, в порушення пункту 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» та статті 21 Кодексу прокурорської етики та поведінки прокурорів від 27.04.2017, під час спілкування з працівником поліції допустив неодноразові нецензурні висловлювання у вигляді залякування створенням проблем по службі. Таким чином, прокурор Костур Р.В. вчинив дисциплінарний проступок, передбачений пунктом 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру».
У ході дисциплінарного провадження встановлено, що дисциплінарна скарга про вчинення Костуром Р.В. дисциплінарного проступку є обґрунтованою. Костур Р.В. підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності та накладенню дисциплінарного стягнення у зв’язку з наявністю в його діях складу дисциплінарного проступку, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про прокуратуру».
Встановлені під час перевірки відомості щодо дій Костура Р.В. підтверджуються такими документами:  
- поясненнями Костура Р.В.;
- копією висновку за результатами службового розслідування, проведеного щодо прокурора Берегівської  місцевої прокуратури Костура Р.В. за фактом можливого порушення ним вимог ст. 21 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, в частині використання свого службового статусу;
- копіями матеріалів службового розслідування, наданими до Комісії прокуратурою Закарпатської області. 
У ході перевірки не підтвердився факт учинення прокурором Костуром Р.В. дисциплінарного проступку, передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 43 закону України «Про прокуратуру» (вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури), оскільки Порядком організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури, затвердженого наказом Генеральної прокуратури України від 13.04.2017 № 111, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.04.2017 за № 623/30491, надано чіткий перелік дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.
До таких дій належать: вчинення дій, що містять ознаки корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших кримінальних правопорушень; керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або відмова від проходження огляду з метою виявлення стану сп’яніння та ненадання документів, які підтверджують, що прокурор не перебував у такому стані; неподання або несвоєчасне подання прокурором без поважних причин анкети доброчесності прокурора; подання в анкеті доброчесності прокурора недостовірних (у тому числі неповних) тверджень; умисне приховування достовірної інформації про вчинення іншим прокурором дій, що порушують Присягу прокурора чи вимоги Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів; протиправні позаслужбові стосунки – використання прокурором своїх службових повноважень або службового статусу та пов’язаних із цим можливостей на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб; порушення прокурором вимог, заборон та обмежень, встановлених Законами України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру».
Таким чином, підстав для притягнення прокурора Костура Р.В. до дисциплінарної відповідальності, передбаченої п. 5 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про прокуратуру» не вбачається.
Під час прийняття рішення в дисциплінарному провадженні Комісія виходить з таких мотивів. 
Із дня вчинення проступку Костуром Р.В., без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування прокурора у відпустці, річний строк для накладення дисциплінарного стягнення не минув. 
При прийнятті рішення у дисциплінарному провадженні щодо виду дисциплінарного стягнення враховуються характер проступку, його наслідки, особа прокурора, ступінь його вини, обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення. Враховується те, що Костур Р.В. наявних дисциплінарних стягнень не має. Грубий характер дисциплінарного правопорушення прокурора Костура Р.В. є очевидним, оскільки недотримання ним правил прокурорської етики та поведінки не може бути виправдано жодними обставинами, і є несумісним з подальшим заняттям ним будь-якої посади в органах прокуратури. Вказане діяння є підставою для застосування до прокурора Костура Р.В. дисциплінарного стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури, яке є найбільш суворим і застосовується лише в тому випадку, коли немає підстав для застосування більш м’яких видів стягнення, передбачених частиною першою статті 49 Закону України «Про прокуратуру». 
Інших обставин, які б мали значення для дисциплінарного провадження, Комісією не встановлено.  
На підставі викладеного, керуючись вимогами статей 11, 43, 47–50, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 115-127 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія

В И Р І Ш И Л А : 

Притягнути прокурора Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області Костура Ростислава Володимировича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури.
Копію рішення направити прокурору Закарпатської області для застосування до прокурора Костура Р.В. накладеного дисциплінарного стягнення.
Копію рішення направити прокурору Костуру Р.В. та керівнику Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області. 
Вказане рішення може бути оскаржене прокурором, щодо якого воно прийняте, до адміністративного суду або Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.


Головуючий           В. Грушковський

Члени комісії:
В. Архіпов
А. Коваленко
О. Ковальчук
С. Костенко
С. Нечепоренко
Ю. Піцик
С. Погребняк
С. Сергійчук
В. Юсип