16.01.2019
Рішення №5дп-19
Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області Радзивилюка І.Ф.

кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів
РІШЕННЯ
№5дп-19
№5дп-19
16 січня 2019
Київ
Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області Радзивилюка І.Ф.
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі головуючого Грушковського В.Ю., членів – Архіпова В.І., Коваленка А.А., Костенка С.К., Ковальчука О.М., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погребняка С.П., Сергійчука С.О., Шемчука В.В. та Юсипа В.В., розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області Радзивилюка І.Ф. у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-1693дс-287дп-18,
В С Т А Н О В И Л А :
Радзивилюк Ігор Федонович в органах прокуратури Волинської області працює з серпня 2004 року. Відповідно до наказу прокурора Волинської області від 28 липня 2015 року № 382к призначений на посаду прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області, яку обіймає по теперішній час.
Згідно зі службовою характеристикою Радзивилюк І.Ф. характеризується виключно позитивно, як дисциплінований, відповідальний, добросовісний, наполегливий і кваліфікований юрист, сумлінно виконує службові обов’язки, користується повагою та авторитетом серед колег, 4 лютого 2011 року прийняв присягу працівника прокуратури, 27 грудня 2012 року ознайомився з положеннями Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, а 29 травня 2017 року ознайомився з положеннями Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, затвердженого 27 квітня 2017 року всеукраїнської конференцією прокурорів.
За сумлінне виконання службових обов’язків, проявлену ініціативу та принциповість у роботі неодноразово заохочувався Генеральним прокурором України та прокурором області. Наказами Генерального прокурора України №722к від 21.06.2011 Радзивилюку І.Ф. оголошено Подяку з врученням нагрудного знаку «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» III ступеня та № 279к від 16.11.2016 в порядку заохочення присвоєно класний чин «радник юстиції».
До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 16.10.2018 надійшла дисциплінарна скарга прокуратури Волинської області про вчинення прокурором відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області Радзивилюком І.Ф. дисциплінарного проступку.
Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу 16.10.2018 розподілено за членом Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії прокурорів Піциком Ю.М., яким 23.10.2018 прийнято рішення про відкриття дисциплінарного провадження № 11/2/4-1693дс-287дп- 18 щодо прокурора Радзивилюка І.Ф.
Скаржником у дисциплінарній скарзі зазначено, що Радзивилюк І.Ф., який 04.02.2011 прийняв Присягу працівника прокуратури та 29.05.2017 ознайомлений з положенням Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, затвердженого 27.04.2017 всеукраїнською конференцією прокурорів, допустив неналежне виконання своїх службових обов’язків, яке полягає у недбалому зберіганні службового посвідчення прокурора, що призвело до його втрати.
Таким чином, на думку скаржника, в діях прокурора Радзивилюка І.Ф. вбачаються ознаки дисциплінарного проступку та відповідно до пункту 1 частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру», є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
За результатами перевірки членом Комісії Піциком Ю.М. 3 грудня 2018 року складено висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях прокурора Радзивилюка І.Ф.
Прокуратура Волинської області та прокурор Радзивилюк І.Ф. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.
У заяві, яка надійшла до Комісії, прокурор Радзивилюк І.Ф. повідомив, що згоден із висновком, складеним відносно нього, та не заперечує щодо проведення розгляду без його участі. Скаржник повідомив, що на засідання не прибуде та не заперечує проти розгляду висновку без його участі.
Виходячи з наведеного, Комісія вирішила розглядати висновок за відсутності прокурора Радзивилюка І.Ф.
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача члена Комісії Піцика Ю.М., обговоривши висновок про наявність дисциплінарного проступку та матеріали перевірки, дійшла висновку про наявність підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурора Радзивилюка І.Ф. з огляду на таке.
У своїх поясненнях, наданих під час перевірки, прокурор Радзивилюк І.Ф. обставини втрати ним службового посвідчення пояснити не зміг, припустивши, що воно могло випасти з кишені піджака через власну необачність. Зокрема, вказав, що по завершенню робочого дня 6 вересня 2018 року, повернувшись додому виявив відсутність службового посвідчення. Цього ж дня, за пред’явленням службового посвідчення у зв’язку з виконанням службових обов’язків ним відвідано ІТТ №1 ГУНП у Волинській області (орієнтовно з 11.00 до 13.00 годин) з метою перевірки стану утримання в ізоляторі затриманих, засуджених та взятих під варту осіб. Після цього службове посвідчення поклав у внутрішню кишеню піджака і упродовж дня ним не користувався. Зазначив, що службове посвідчення змушений був носити щоденно, оскільки, з метою виконання відповідно до пункту 1 частини першої статті 26 Закону України «Про прокуратуру» службових обов’язків щодо здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, має право відвідувати у будь-який час місця тримання затриманих, попередньо ув’язаних, установи, в яких засуджені відбувають покарання, установи, де перебувають особи, щодо яких застосовані примусові заходи медичного або виховного характеру, та будь-які інші місця, до яких доставлено осіб з метою складення протоколу про адміністративне правопорушення чи в яких особи примусово тримаються згідно з судовим рішенням або рішенням адміністративного органу, лише за посвідченням, що підтверджує займану посаду.
Відповідно до частини третьої статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов’язаний неухильно додержуватися присяги прокурора. За порушення присяги прокурор несе відповідальність, передбачену законом.
Пунктами 3, 4 частини четвертої статті 19 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що прокурор зобов’язаний діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, додержуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.
Частиною першою статті 21 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що прокурори мають службове посвідчення. Положення про службове посвідчення та його зразок затверджується Генеральним прокурором.
Згідно з пунктом 1 розділу І Положення про службове посвідчення прокурора, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 05.04.2016 року №134 (далі - Положення), службове посвідчення прокурора є офіційним документом, який засвідчує належність посадової особи до системи прокуратури України, підтверджує її посаду, а також повноваження, визначенні законодавством.
Відповідно до пункту 1 розділу III Положення прокурор, якому видано посвідчення, зобов’язаний забезпечити його належне зберігання та правомірне використання, унеможливити втрату, псування або доступ до нього сторонніх осіб. Тобто, належне зберігання службового посвідчення є службовим обов’язком прокурора.
Таким чином, за результатами проведеної перевірки в межах обставин, повідомлених у дисциплінарній скарзі, приходжу до висновку, що в діях прокурора Радзивилюка І.Ф. наявний дисциплінарний проступок, передбачений пунктом частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру», а саме неналежне виконання службових обов’язків, що є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Вчинення Радзивилюком І.Ф. дисциплінарного проступку, крім його пояснень, підтверджується: наказом від 28 липня 2015 року №382к про призначення на посаду прокурора Радзивилюка І.Ф., прийняття ним 04.02.2011 присяги працівника прокуратури, ознайомленням його 29.05.2017 з Кодексом професійної етики та поведінки прокурорів, висновком службового розслідування від 08.10.2018, затвердженого прокурором Волинської області 09.10.2018, поясненням начальника відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області особа -1, та прокурора Радзивилюка І.Ф., наданими під час службового розслідування, повідомленням члена комісії з проведення службового розслідування особа-2 щодо даних журналу обліку виданих посвідчень про видачу посвідчення прокурору Радзивилюку І.Ф. за № 032633 з терміном дії до 27.03.2020.
Інших обставин, що мають значення для прийняття рішення про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку, не встановлено.
Таким чином, Комісія дійшла висновку, що в діях прокурора Радзивилюка І.Ф. наявний дисциплінарний проступок, передбачений пунктом 1 частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру», а саме неналежне виконання службових обов’язків, що є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
При виборі виду дисциплінарного стягнення Комісією враховано характер проступку, його наслідки, особу прокурора, ступінь його вини, обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення.
При наданні оцінки обставин цього дисциплінарного провадження Комісія діє виключно в рамках встановленої Законом компетенції, а саме надає оцінку тільки фактам, які можуть свідчити про наявність або відсутність в діях прокурора складу дисциплінарного проступку та про ступінь його вини. Встановлені в ході дисциплінарного провадження Комісією факти та обставини мають значення тільки для прийняття рішень Комісією в рамках своєї компетенції та жодним чином не свідчать про доведеність вини особи у вчиненні адміністративних або кримінальних правопорушень.
Із дня вчинення прокурором Радзивилюком І.Ф. проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування прокурора у відпустці, річний строк для накладення дисциплінарного стягнення не минув.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 43, 47–50, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 115-127 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія
В И Р І Ш И Л А :
притягнути до дисциплінарної відповідальності прокурора відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Волинської області Радзивилюка Ігоря Федоновича та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді заборон строком на 6 місяців на переведення до органу прокуратури вищого рівня чи на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду.
Копію рішення направити прокурору Волинської області для застосування до прокурора Радзивилюка І.Ф. накладеного дисциплінарного стягнення.
Копію рішення направити прокурору Радзивилюку І.Ф.
Рішення Комісії за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором, щодо якого воно прийняте, до адміністративного суду або Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.
Головуючий В. Грушковський
Члени комісії:
В. Архіпов
А. Коваленко
О. Ковальчук
С. Костенко
С. Нечепоренко
Ю. Піцик
С. Погребняк
С. Сергійчук
В. Шемчук
В. Юсип