26.09.2018

Рішення №422зс-18


Про відмову у задоволенні клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№422зс-18

26 вересня 2018

Київ

Про відмову у задоволенні клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі: головуючого – Грушковського В.Ю., членів Комісії – Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погрбеняка С.П., Сергійчука С.О., Шемчука В.В. та Юсипа В.В., розглянувши клопотання про визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності,


В С Т А Н О В И Л А :


До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 30.08.2018 надійшло клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. про визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 20.12.2017 № 354дп-17 начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України (до 14.04.2017 військового прокурора Харківського гарнізону) Бугайця А.В. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та на нього накладено дисциплінарне стягнення у виді догани.

Наказом Генерального прокурора України від 26.01.2018 № 1дц до Бугайця А.В. застосовано дисциплінарне стягнення у виді догани.

Згідно з клопотанням з часу притягнення до дисциплінарної відповідальності Бугаєць А.В. не допустив порушень законодавства, сумлінно і професійно здійснював свої службові обов'язки, суттєво активізував роботу очолюваного підрозділу.

Так, у першому півріччі 2018 року слідчими слідчого відділу  під керівництвом Бугайця А.В. за результатами здійснення досудового розслідування та за процесуального керівництва прокурорів управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України у низці складних, багатоепізодних кримінальних проваджень щодо протиправної злочинної організації колишнього Президента України Януковича В.Ф. повідомлено про підозру 20 особам, у тому числі високопосадовцям, з яких дві вищі посадові особи міністерств і відомств, а також два керівники державних компаній, 16 осіб перебувають у розшуку.

Зокрема, Верховною Радою України задоволено у повному обсязі скероване Генеральною прокуратурою України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України Бакуліна Є.М., який підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених частиною першою ст. 255, частиною четвертою ст. 28, частиною п’ятою ст. 191, частиною четвертою ст. 28, частиною першою ст. 366 КК України.

З метою забезпечення відшкодування збитків, спричинених злочинними діями, а також забезпечення майбутніх цивільних позовів, накладено арешти на рухоме та нерухоме майно підозрюваних загальною вартістю понад 2, 5 млрд. гривень. 

Слідчими під керівництвом Бугайця А.В. виконано понад 240 слідчих та процесуальних дій.

Крім того, у березні 2018 року Печерський районний суд Києва  задовольнив клопотання Генеральної Прокуратури України та надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування стосовно бізнесмена С. Курченка, якому повідомлено про підозру за частиною першою ст. 255, частиною четвертою ст. 28, частиною п’ятою ст. 191, частиною другою ст.15, частиною четвертою ст. 28, частиною п’ятою ст. 191, частиною четвертою ст. 28, частиною першою ст. 366 КК України, частиною четвертою ст. 28, частиною третьою ст. 358, частиною четвертою ст. 28, частиною третьою ст. 209, частиною четвертою ст. 28, частиною третьою ст. 212, частиною четвертою ст. 28, частиною другою ст. 2015 КК України.

На цей час в рамках здійснення досудового розслідування продовжують вживатись заходи щодо встановлення майна підозрюваних, їх близьких родичів та оточення, зокрема за кордоном, з метою накладення арешту на майно та відшкодування збитків, заподіяних злочинною діяльністю.

Під час засідання заслухано позицію члена Комісії Архіпова В.І. щодо можливості задоволення клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. про визнання начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності.

Комісією встановлено, що з часу притягнення Бугайця А.В. до дисциплінарної відповідальності минув строк, встановлений пунктом 1 частини третьої ст. 49 Закону України «Про прокуратуру», необхідний для визнання прокурора таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності. 

Відповідно до частини третьої ст. 49 Закону України «Про прокуратуру» до закінчення річного строку прокурор, який не допустив порушення законодавства та сумлінно й професійно здійснював свої службові обов’язки, може бути визнаний таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності, за рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів на підставі клопотання керівника відповідного органу прокуратури.

Однак, зазначене клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. не є обґрунтованим, переконливим, зокрема у ньому  всупереч вимогам частини третьої ст. 49 Закону України «Про прокуратуру» не зазначено конкретних фактів, які свідчать про сумлінне й професійне здійснення прокурором Бугайцем А.В. своїх службових обов’язків, а також відсутні докази того, що Бугаєць А.В. не допускав порушення законодавства.

Так, незрозуміло, яке безпосереднє відношення до діяльності особисто Бугайця А.В. мають факти задоволення Верховною Радою України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) стосовно народного депутата України Бакуліна Є.М., накладення арешту на рухоме та нерухоме майно підозрюваних загальною вартістю понад 2, 5 млрд. гривень тощо.

На підставі викладеного, керуючись статтями 49, 77 Закону України «Про прокуратуру», пунктом 126 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія


В И Р І Ш И Л А :


У визнанні начальника слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної Прокуратури України Бугайця А.В. таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності, відмовити.

Копію рішення направити Генеральному прокурору України.


Головуючий                                                                                                В. Грушковський


Члени комісії:

В. Архіпов
А. Коваленко
О. Ковальчук
С. Нечепоренко
С. Костенко
Ю. Піцик
С. Погребняк
С. Сергійчук
В. Шемчук
В. Юсип