17.01.2018

Рішення №25дп-18


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженка Ю.М.

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№25дп-18

17 січня 2018

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженка Ю.М.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі: головуючого – Грушковського В.Ю., членів Комісії – Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погребняка С.П., Сергійчука С.О., Шемчука В.В., Юсипа В.В., розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку в діях прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженка Юрія Миколайовича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-645дс-267дп-17,


В С Т А Н О В И Л А :


Відповідно до інформації прокурора Херсонської області з прокурором, щодо якого подана дисциплінарна скарга, правовідносини не припинено. На теперішній час Риженко Ю.М. обіймає посаду прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області.

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 9 жовтня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга прокурора Херсонської області щодо прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженка Юрія Миколайовича.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для відкриття дисциплінарного провадження вказану скаргу 9 жовтня 2017 року розподілено за членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Ковальчуком О.М. (протокол розподілу між членами Комісії № 645дс-17 від 9 жовтня 2017 року).

Дисциплінарне провадження відкрито 23 листопада 2017 року та йому присвоєно номер 11/2/4-645дс-267дп-17.

Зазначаючи відомості про особу прокурора Риженка Ю.М. необхідно відмітити наступне:

У 2000 році закінчив Одеську державну юридичну академію. В органах прокуратури працює з листопада 2000 року.

До дисциплінарної відповідальності не притягувався.

Перевіркою дисциплінарної скарги встановлено:

Відповідно до інформації виконувача обов’язків керівника Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області упродовж часу з 15.55 до 16.35 год. 20 липня 2017 року працівниками Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України та управління СБУ в Херсонській області за ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва у кримінальному провадженні № (Конфіденційна інформація) за частиною 3 статті 368 КК України в адміністративній будівлі Херсонської місцевої прокуратури за адресою: м. Херсон, вулиця Чорноморська, 40А, проведено обшук службового кабінету № 5, в якому працює прокурор Херсонської місцевої прокуратури Риженко Ю.М.

Під час обшуку виявлено та вилучено копії матеріалів кримінального провадження № (Конфіденційна інформація) за обвинуваченням ОСОБА-1, автомобільний фільтр салону в паперовій коробці.

У подальшому в період часу з 17.30 до 17.45 год. на території паркувального майданчику біля приміщення вказаної адміністративної будівлі прокуратури слідчим на підставі ухвали суду проведено обшук автомобіля «Honda Accord», д.р.з. (Конфіденційна інформація), яким користується вказаний співробітник. Також обшуки проведено в автомобілі «Mitsubishi Pajero sport 3», який перебуває у власності Риженка ІО.М. та за місцем його проживання.

Встановлено, що прокурором Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженком Ю.М. у лютому 2017 року ним як процесуальним керівником затверджено та направлено до Херсонського міського суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні №(Конфіденційна інформація) відносно ОСОБА-1 за частиною 2 статті 185 КК України, який викрав мобільний телефон у потерпілої ОСОБА-2. Під час досудового розслідування місцезнаходження викраденого телефону не встановлено.

Приблизно у кінці травня 2017 року до Риженка Ю.М. звернулась потерпіла ОСОБА-2 зі своїм чоловіком ОСОБА-3, які повідомили, що мають інформацію про місцезнаходження телефону.

Риженко Ю.М. порадив потерпілій звернутися до чергової частини Дніпровського відділення поліції Херсонського відділу поліції ГУНГІ в області із заявою про внесення даних до ЄРДР за статтею 198 КК України. Таке провадження було зареєстровано.

Від працівників поліції Риженко Ю.М. дізнався, що вони виїхали до с. Чорнобаївка, наведена потерпілою інформація підтвердилась, телефон було вилучено та їй повернуто.

На початку липня 2017 року до прокурора під’їхав ОСОБА-3 і повідомив, що телефон повернуто і вони вдячні. У розмові Риженко Ю.М. з’ясував, що ОСОБА-3 може посприяти позачерговому ремонту автомобіля його дружини на СТО (Конфіденційна інформація) у м. Херсоні.

Риженко Ю.М. 20 липня 2017 року приїхав на СТО, де провели діагностику автомобіля та повідомили, що послуга коштує 450 грн. Також порадили замінити повітряний фільтр салону, який коштує 310 грн.

Риженко Ю.М. не розраховував на таку суму і запитав чи можна домовитись, щоб розрахуватись протягом робочого дня. Працівник СТО повідомив, що можливо розрахуватись до 18.00 год. і навіть на наступний день, оскільки в них всі дані щодо авто зафіксовано.

Солонець І.В. розрахувався за проведені роботи та придбав повітряний фільтр для автомобіля дружини Риженка Ю.М. «Honda Accord», д.р.з. (Конфіденційна інформація).

Через деякий час у робочий кабінет до Риженка Ю.М. прибув ОСОБА-3 і привіз повітряний фільтр. Зразу за ним до кабінету зайшли працівники Генеральної прокуратури України, СБУ та поняті.

Дружина Риженка Ю.М. (ОСОБА-4) також надала квитанцію про оплату послуг СТО (Конфіденційна інформація).

Риженко Ю.М. пояснив, що визнає свою вину в погодженні на пропозицію ОСОБА-3 скористатися можливістю провести діагностику автомобіля поза чергою. Між ним і ОСОБА-3 не було жодних розмов щодо сплати наданих СТО послуг.

Тим самим прокурор Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженко Ю.М. вступив в позаслужбові стосунки та допустив дії, які викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності.

На підставі викладеного, керуючись статтями 11, пункту 5 частини першої статті 43, статтями 47–50, 77,78 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 61-63, 115-127 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія


В И Р І Ш И Л А :


Притягнути прокурора Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області Риженка Юрія Миколайовича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді заборони протягом одного року на переведення до органу прокуратури вищого рівня чи на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор Риженко Ю.М. обіймає посаду.

Копію рішення направити прокурору Херсонської області для застосування до прокурора накладеного дисциплінарного стягнення.

Копію рішення направити керівнику Херсонської місцевої прокуратури Херсонської області.

Рішення Комісії за результатами дисциплінарного провадження, може бути оскаржене прокурором, щодо якого воно прийняте, до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.


Головуючий                                                                                                В. Грушковський


Члени комісії:

В. Архіпов
Ю. Піцик
А. Коваленко
С. Костенко
С. Нечепоренко

О. Ковальчук
С. Погребняк
С. Сергійчук
В. Шемчук
В. Юсип