30.08.2017

Рішення №78дп-17


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва Вільчинського Олега Вікторовича

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№78дп-17

30 серпня 2017

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва Вільчинського Олега Вікторовича


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі: головуючого Грушковського В.Ю., членів: Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погребняка С.П., Сергійчука С.О., Юсипа В.В., розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва Вільчинського Олега Вікторовича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-80дс-31дп-17,

В С Т А Н О В И Л А:

Наказом прокурора міста Києва від 31 серпня 2017 року № 2163к Вільчинського О.В. призначено на посаду прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва, яку обіймає по теперішній час.
Відповідно до характеристики прокурор Вільчинський О.В. зарекомендував себе професійно підготовленим, кваліфікованим юристом, дисциплінованим, сумлінним, принциповим і наполегливим працівником.

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 10 липня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга прокурора міста Києва Говди Р.М. про вчинення прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва Вільчинським О.В. дисциплінарного проступку.

Згідно із дисциплінарною скаргою прокурор Вільчинський О.В. 3 лютого 2017 року керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, у зв’язку з чим стосовно нього працівниками поліції складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження скаргу розподілено голові Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (протокол розподілу між членами Комісії від 20 липня 2017 року).
Рішенням голови Комісії від 24 липня 2017 року відкрито дисциплінарне провадження щодо прокурора Вільчинського О.В.

Прокурор міста Києва та прокурор Вільчинський О.В. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.

Прокурор міста Києва листом від 29 серпня 2017 року № 11-761вих17 просив розглянути питання за його відсутності.

Прокурор Вільчинський О.В. заявою, яка надійшла до Комісії надав згоду про розгляд висновку за його відсутності.

Виходячи з наведеного, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів дійшла згоди щодо можливості розгляду висновку за відсутності прокурора Вільчинського О.В., про що прийнято відповідне рішення.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача – голову Комісії Грушковського В.Ю., обговоривши результати розгляду висновку про наявність дисциплінарного проступку прокурора та наявні матеріали дійшла висновку про наявність підстав для притягнення прокурора Вільчинського О.В. до дисциплінарної відповідальності та накладення на нього дисциплінарного стягнення з огляду на наступне.

Працівниками управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції 3 лютого 2017 року зупинений автомобіль під керуванням прокурора Вільчинського О.В.

Під час спілкування з прокурором Вільчинським О.В. працівниками поліції встановлено, що у нього наявні ознаки алкогольного сп’яніння.

У зв’язку з цим, стосовно прокурора Вільчинського О.В. працівниками поліції складено протокол за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Протокол супровідним листом від 7 литого 2017 року № 2943/41/11/02-2017 надіслано для подальшого розгляду до Голосіївського районного суду міста Києва.

Згідно довідки в.о. голови Голосіївського районного суду міста Києва від 15 серпня 2017 року, відповідно до даних автоматизованої системи документообігу суду справа про притягнення до адміністративної відповідальності Вільчинського О.В. до суду не надходила та не розглядалась.

Відповідно до статей 245, 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, крім іншого є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи. Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.

У зв’язку з тим, що справа про адміністративне правопорушення судом не розглядалась Комісія вважає непідтвердженим вчинення прокурором Вільчинським О.В. адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Під час перевірки в межах обставин, повідомлених у дисциплінарній скарзі додатково встановлено, що відносно прокурора Вільчинського О.В. одночасно із складенням протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП складено протокол та винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 126 КУпАП, а саме, керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки.

Згідно довідки управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції від 9 серпня 217 року № 18123/41/11/01-2017 прокурор Вільчинський О.В. постанову про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 126 КУпАП не оскаржував та сплатив у повному обсязі.

У своїх поясненнях, наданих Комісії під час перевірки прокурор Вільчинський О.В. щиро розкаявся у своїй поведінці та повідомив про деталі обставин наведених у дисциплінарній скарзі та встановлених під час проведення перевірки у дисциплінарному провадженні.

Відповідно до пункту 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов’язаний додержуватись правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.

Згідно із статтею 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28 листопада 2012 року № 123 (діючого на момент вчинення проступку) працівнику прокуратури слід не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний громадський резонанс.

Поведінка прокурора Вільчинського О.В. має характер грубого порушення правил прокурорської етики та могла викликати негативний громадський резонанс.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення грубого порушення правил прокурорської етики.

Згідно частини 4 статті 49 Закону України «Про прокуратуру» за результатами дисциплінарного провадження Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів може прийняти рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора (крім Генерального прокурора) у разі якщо дисциплінарний проступок, вчинений прокурором, має характер грубого порушення.

Враховуючи, що вчинення прокурором Вільчинським О.В. адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП судом не підтверджено, Комісія прийшла до висновку про відсутність підстав для застосування частини 4 статті 49 Закону України «Про прокуратуру», а саме прийняття рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.

При прийнятті рішення Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів враховані характер порушення, допущеного прокурором Вільчинським О.В., його наслідки, особа прокурора та ступінь його вини.

На підставі викладеного, керуючись статтями 43, 48-50, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 61-63, 120 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія

В И Р І Ш И Л А:

Притягнути прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва Вільчинського Олега Вікторовича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді заборони строком один рік на переведення до органу прокуратури вищого рівня та на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду.

Копію рішення направити прокурору  Вільчинському О.В. та прокурору міста Києва для застосування до прокурора накладеного дисциплінарного стягнення.

Рішення Комісії за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором, щодо якого воно прийняте, до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.


Головуючий                                                                                   В. Грушковський     


Члени комісії: 

В. Архіпов 

Ю. Піцик 

А. Коваленко 

С. Погребняк 

О. Ковальчук 

С. Сергійчук 

С. Костенко

С. Нечепоренко 

В. Юсип