02.08.2017

Рішення №7дп-17


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімова Е.М.

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№7дп-17

02 серпня 2017

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімова Е.М.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі:

головуючого – Грушковського В.Ю.

членів Комісії: Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Погребняка С.П.,  Сергійчука С.О., Юсипа В.В.,
 

розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімова  Енвера Мустафайовича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-10дс-79дп-17, заслухавши доповідача – заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів  Шемчука В.В.,
 

В С Т А Н О В И Л А:

 
Наказом прокурора Запорізької області від 15 грудня 2015 року  Керімова Е.М. призначено на посаду прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області, яку він обіймає по теперішній час.

За інформацією прокуратури Запорізької області Керімов Е.М. за час роботи в органах прокуратури Запорізької області не заохочувався. Водночас двічі притягався до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани (накази прокурора Запорізької області від 10 листопада 2014 року № 710, від 20 лютого 2017 року № 8дк), у тому числі за перебування на робочому місці з ознаками алкогольного сп’яніння.

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 26 червня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга від 30 травня 2017 року № 11-926вих-17 від прокурора Запорізької області Романова В.П. про вчинення прокурором Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімовим  Е.М. дисциплінарного проступку.

У скарзі зазначено, що прокурор Керімов Е.М., перебуваючи на навчанні у Національній академії прокуратури України, грубо порушив вимоги пункту 9.3 розділу ІІІ Положення про організацію навчального процесу у Національній академії прокуратури України, а саме 3 квітня 2017 року пропустив заняття без поважної причини, та пункту 3.4.9 розділу 3 Положення про гуртожиток Національної академії прокуратури України, вживаючи спиртні напої та перебуваючи в гуртожитку у стані алкогольного сп’яніння. За вказані порушення прокурора Керімова Е.М. виселено із гуртожитку та відраховано з числа слухачів дистанційної форми навчання.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження 18 липня 2017 року дисциплінарну скаргу розподілено за заступником голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Шемчуком В.В. (протокол № 10дс-17 від 18 липня 2017 року).

Рішенням заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 19 липня 2017 року відкрито дисциплінарного провадження щодо прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімова Е.М.

Прокурор Запорізької області Романов В.П. та прокурор Керімов Е.М. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.

Прокурор Запорізької області листом від 28 липня 2017 року № 11-1136вих-17 просив розглянути питання за відсутності представника прокуратури.

  Виходячи з наведеного, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів приходить до висновку про можливість розгляду висновку за відсутності прокурора Запорізької області

Прокурор Керімов Е.М. з’явився на засідання Комісії та надав пояснення, підтвердивши обставини наведені у висновку про наявність дисциплінарного проступку та просив не звільняти з органів прокуратури.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача, обговоривши результати розгляду висновку про наявність дисциплінарного проступку та зібрані у процесі перевірки матеріали, заслухавши пояснення прокурора Керімова Е.М., дійшла висновку про наявність підстав для накладення на прокурора Керімова Е.М. дисциплінарного стягнення з огляду на таке.

Прокурор Керімов Е.М. у період з 27 березня по 07 квітня 2017 року перебував на навчанні у Національній академії прокуратури України відповідно до календарного плану дистанційного навчання прокурорів, які здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримують державне обвинувачення в суді.

При поселенні до гуртожитку № 1 Національної академії прокуратури України прокурор Керімов Е.М. під підпис ознайомився з правилами протипожежної безпеки, щодо заборони паління та правилами проживання у гуртожитку, що підтверджується витребуваними та долученими до матеріалів перевірки копіями відповідного журналу.

Не дотримуючись вказаних правил 3 квітня 2017 року Керімов Е.М. перебував у стані алкогольного сп'яніння у гуртожитку Академії та як наслідок не відвідав заняття.  

Згідно із доповідною запискою завідувача гуртожитку відділу матеріально-технічного забезпечення та побутового обслуговування Національної академії прокуратури України ОСОБА1 3 квітня 2017 року о 11 годині 20 хвилин прокурор Керімов Е.М. перебував у кімнаті № 413 гуртожитку у стані алкогольного сп’яніння та разом з іншою особою вживав алкогольні напої.

Факт перебування прокурора Керімова Е.М. у стані алкогольного сп’яніння підтвердила медична сестра відділу матеріально-технічного забезпечення та побутового обслуговування Національної академії прокуратури України ОСОБА2, яка у доповідній записці вказала, що 3 квітня 2017 року о 14 годині 00 хвилин нею проведено медичний огляд Керімова Е.М. у зв’язку із наявністю у нього різаної рани та забою м’яких тканин кисті лівої верхньої кінцівки. Під час прийому від Керімова Е.М. відчувався запах алкоголю.

Згідно із актом від 3 квітня 2017 року прокурор Керімов Е.М. о 17 годині 25 хвилин перебував у стані алкогольного сп’яніння, що підтверджувалось наявністю від нього характерного запаху алкоголю та плутаною вимовою. Факт вживання алкогольних напоїв прокурор Керімов Е.М. не заперечив. Однак, від проходження медичного огляду на стан сп’яніння та надання пояснень з цього приводу, а також щодо наявності тілесного ушкодження відмовився.

Своїми діями прокурор Керімов Е.М. порушив вимоги пункту 3.4.9 розділу 3 Положення про гуртожиток Національної академії прокуратури України щодо недопущення вжиття спиртних напоїв та перебування в гуртожитку у нетверезому стані, а також пункту 9.3 розділу ІІІ Положення про організацію навчального процесу в Національній академії прокуратури України, пропустивши заняття без поважної причини.

За вказані грубі порушення положення про гуртожиток Національної академії прокуратури України наказом ректора Національної академії прокуратури України від 04 квітня 2017 року №31-нс прокурор Керімов Е.М. виселений з гуртожитку та відрахований із числа слухачів дистанційної форми навчання.

Пунктом 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» передбачено, що прокурор зобов’язаний додержуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.

Згідно із частиною 3 статті 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28.11.2012 № 123 (діючого на момент вчинення проступку) працівнику прокуратури слід не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний громадський резонанс.

Поведінка Керімова Е.М. не узгоджується з моральними та етичними нормами діяльності прокурора і підриває авторитет органів прокуратури.

Відповідно до пунктів 5-7 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, грубе порушення правил прокурорської етики, порушення правил внутрішнього службового розпорядку.

Згідно із пунктами 1, 2 частини 4 статті 49 Закону України «Про прокуратуру» за результатами дисциплінарного провадження Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів може прийняти рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора (крім Генерального прокурора) у разі: якщо дисциплінарний проступок, вчинений прокурором, має характер грубого порушення; якщо прокурор вчинив дисциплінарний проступок, перебуваючи у статусі прокурора, який притягувався до дисциплінарної відповідальності.

Прокурор Керімов Е.М. вже двічі притягувався до дисциплінарної відповідальності. Останнє накладене дисциплінарне стягнення у вигляді догани (наказ прокурора Запорізької області від 20 лютого 2017 року № 8дк) за перебування на робочому місці з ознаками алкогольного сп’яніння.

Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів прокурор Керімов Е.М. не визнавався таким, який не притягувався до дисциплінарної відповідальності.

Інші обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення, під час перевірки не встановлені.

При прийнятті рішення Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів враховані, характер порушень, допущених прокурором  Керімовим Е.М., їх наслідки, особа прокурора та ступінь його вини.

На підставі викладеного, керуючись статтями 43, 48, 49, 77 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 61-63, 120 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія

В И Р І Ш И Л А:

Накласти на прокурора Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімова Енвера Мустафайовича дисциплінарне стягнення  у виді звільнення з посади в органах прокуратури.  

Копію рішення направити прокурору Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури Запорізької області Керімову Е.М. та прокурору Запорізької області.

Рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня отримання поштою його копії.


Головуючий                                                                            В. Грушковський

 

Члени комісії:

В. Архіпов

Ю. Піцик

А. Коваленко

С. Погребняк

О. Ковальчук

С. Сергійчук

С. Костенко

В. Юсип

С. Нечепоренко