16.08.2017

Рішення №18дп-17


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенка О.М.

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№18дп-17

16 серпня 2017

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенка О.М.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі:

 

головуючого – Грушковського В.Ю.

 

членів Комісії: Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Піцика Ю.М., Сергійчука С.О., Юсипа В.В.

 

розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенка Олександра Миколайовича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-89дс-60дп-17, заслухавши доповідача – заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів  Шемчука В.В.,

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

Наказом прокурора Донецької області від 8 лютого 2017 року № 422-к Ільющенка Олександра Миколайовича призначено на посаду прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області, яку він обіймає по теперішній час.  

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 10 липня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга прокурора Донецької області про вчинення прокурором Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенком О.М. дисциплінарного проступку.

У скарзі зазначено, що прокурор Ільющенко О.М. одержав неправомірну вигоду  від співробітника поліції в розмірі 3000 гривень, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу розподілено заступнику голови Комісії Шемчуку  В.В. (протокол розподілу між членами Комісії від 20 липня 2017 року).

Рішенням заступника голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 24 липня 2017 року відкрито дисциплінарне провадження щодо прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенка О.М.

Прокурор Донецької області та прокурор Ільющенко О.М. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.

Представник прокуратури Донецької області на засідання Комісії не з’явився.

У засіданні Комісії приймає участь прокурор відділу запобігання правопорушень в органах прокуратури Генеральної інспекції Генеральної прокуратури управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України (з місцем дислокації у прокуратурі Донецької області) ОСОБА-1.

Прокурор Ільющенко О.М. на засідання Комісії 9 серпня 2017 року не з’явився. Згідно листа, надісланого до Комісії електронною поштою, повідомив про отримання матеріалів щодо засідання Комісії, та не заперечує проти його проведення без особистої участі.

Виходячи з наведеного, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів дійшла згоди щодо можливості розгляду висновку за відсутності прокурора Ільющенка О.М., про що прийнято відповідне рішення.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача, обговоривши результати розгляду висновку про наявність дисциплінарного проступку прокурора та наявні матеріали, заслухавши пояснення прокурора Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України ОСОБА-1 дійшла висновку про наявність підстав для накладення на прокурора Ільющенка О.М. дисциплінарного стягнення з огляду на таке.

Оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА-2 при здійсненні службових повноважень склав рапорт, зазначивши у ньому недостовірні відомості.

З метою вирішення питання про не притягнення вказаного працівника поліції до кримінальної відповідальності прокурор Ільющенко О.М. 30 травня 2017 року у телефонній розмові повідомив ОСОБА-2 про необхідність зустрітися та вирішити вказане питання.

Під час зустрічі 31 травня 2017 року прокурор Ільющенко О.М. запропонував працівнику поліції ОСОБА-2 за грошову винагороду у сумі 3000 гривень не притягувати останнього до кримінальної відповідальності.

Перебуваючи у службовому кабінеті прокурора Ільющенка О.М., 1 червня 2017 року, працівник поліції ОСОБА-2, на виконання досягнутих раніше домовленостей з прокурором Ільющенком О.М., у присутності прокурора ОСОБА-3, поклав грошові кошти у сумі 3000 гривень до верхньої скриньки робочого столу прокурора Ільющенка О.М. 

Цього ж дня, о 13 год. 55 хв. прокурора Ільющенка О.М. затримано в порядку статті 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 3 статті 368 КК України.

Прокурору Ільющенку О.М. 2 червня 2017 року повідомлено про підозру у  вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 3 статті 368 КК України.

Ухвалою слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 2 червня 2017 року підозрюваному прокурору Ільющенку О.М. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено розмір застави.

Згідно довідки прокуратури Донецької області від 3 серпня 2017 року обвинувальний акт за обвинуваченням Ільющенка О.М. за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України направлено до Дзержинського міського суду Донецької області для розгляду по суті, який на теперішній час триває.

Вчинення злочину прокурором Ільющенком О.М. підтверджується наявними матеріалами службового розслідування та  іншими матеріалами.

Зокрема оперуповноважений сектору кримінальної поліції Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області ОСОБА-2 у своїх поясненнях, що містяться у матеріалах службового розслідування, повідомив, що з метою вирішення питання про не притягнення його до кримінальної відповідальності, прокурор Ільющенко О.М. 30 травня 2017 року у телефонній розмові запропонував зустрітися.

Під час зустрічі 31 травня 2017 року, прокурор Ільющенко О.М. висловив пропозицію за грошову винагороду у сумі 3000 гривень не притягувати ОСОБА-2 до кримінальної відповідальності.

В подальшому, 1 червня 2017 року, перебуваючи у службовому кабінеті прокурора Ільющенка О.М., працівник поліції ОСОБА-2, на виконання досягнутих раніше домовленостей з прокурором Ільющенком О.М., у присутності прокурора ОСОБА-3, поклав грошові кошти у сумі 3000 гривень до верхньої скриньки робочого столу прокурора Ільющенка О.М. 

Прокурор ОСОБА-3 у своїх поясненнях, що містяться у матеріалах службового розслідування, повідомив, що 01 червня 2017 року перебуваючи у приміщенні Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області, під час телефонної розмови з прокурором Ільющенком О.М., останній повідомив, що до прокуратури прийде працівник поліції ОСОБА-2 та принесе документи. Прокурор ОСОБА-3 зустрів вказаного працівника поліції, та провів до службового кабінету прокурора Ільющенка О.М. показавши його робоче місце та запропонував залишити на ньому документи.

Згідно пояснень, прокурор ОСОБА-3 помітив, як ОСОБА-2 поклав у верхній ящик столу прокурора Ільющенка О.М. гроші, однак не придав цьому значення.

Прокурор Ільющенко О.М., на підставі статті 63 Конституції України,  від дачі пояснень в рамках службової перевірки відмовився.

Відповідно до пунктів 3, 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов’язаний діяти лише на підставі в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а також додержуватись правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.

Згідно зі статтею 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28.11.2012 № 123 (діючого на момент вчинення проступку) працівнику прокуратури слід не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури.

Поведінка прокурора Ільющенко О.М. не узгоджується з моральними та етичними нормами діяльності прокурора, дискредитує його як представника прокуратури та є грубим порушенням правил прокурорської етики.

Відповідно до пунктів 5, 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, одноразове грубе порушення правил прокурорської етики.

Згідно із пунктом 1 частини 4 статті 49 Закону України «Про прокуратуру» за результатами дисциплінарного провадження Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів може прийняти рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора (крім Генерального прокурора) у разі якщо дисциплінарний проступок, вчинений прокурором, має характер грубого порушення.

При прийнятті рішення Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів враховано характер порушень допущених прокурором Ільющенко О.М., їх наслідки, особа прокурора та ступінь його вини.

З огляду на викладене, встановлено наявність дисциплінарного проступку прокурора Ільющенка О.М., а тому на підставі викладеного, керуючись статтями 43, 48, 49, 77 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 61-63, 120 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Комісія,

 

В И Р І Ш И Л А:

 

Накласти на прокурора Торецького відділу Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Ільющенка Олександра Миколайовича дисциплінарне стягнення у виді звільнення з посади в органах прокуратури.

Копію рішення направити прокурору Ільющенку О.М. та прокурору Донецької області.

Рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня отримання поштою його копії.


Головуючий                                                                          В. Грушковський

 

Члени комісії:

 

В. Архіпов

 

Ю. Піцик

 

А. Коваленко

 

С. Сергійчук

 

О. Ковальчук

 

С. Нечепоренко

 

С. Костенко

 

В. Юсип