16.08.2017

Рішення №16дп-17


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Маріупольської місцевої прокуратури №1 Донецької області Алакозова Г.В.

 
КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА
КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ

РІШЕННЯ
№16дп-17

16 серпня 2017

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Маріупольської місцевої прокуратури №1 Донецької області Алакозова Г.В.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі:

головуючого  – Грушковського В.Ю.,

членів Комісії – Шемчука В.В., Піцика Ю.М., Архіпова В.І., Коваленка А.А., Ковальчука О.М., Костенка С.К., Нечепоренка С.О., Юсипа В.В.,

розглянувши висновок про відсутність дисциплінарного проступку прокурора Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області Алакозова Георгія Валентиновича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-19дс-8дп-17, заслухавши доповідача – члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Сергійчука С.О.,

В С Т А Н О В И Л А:
 

Наказом прокурора Донецької області від 20 січня 2017 року Алакозова Г.В. призначено на посаду прокурора Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області, яку він обіймає по теперішній час.

За інформацією прокуратури Донецької області, викладеній у дисциплінарній скарзі, Алакозов Г.В. за час роботи до дисциплінарної відповідальності не притягувався.

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 19 червня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга від прокурора Донецької області про вчинення прокурором Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області Алакозовим Г.В. дисциплінарного проступку.

У скарзі зазначено, що прокурор Алакозов Г.В. образливо чіплявся до ОСОБА-1, хватаючи її за руки, вимагаючи впустити до житла, яке належать останній, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу розподілено за членом Комісії Сергійчуком С.О. (протокол розподілу між членами Комісії від 19 липня 2017 року).

Рішенням члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Сергійчука С.О. від 21 липня 2017 року відкрито дисциплінарне провадження щодо прокурора Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області Алакозова Г.В.

За результатами проведеної перевірки членом Комісії 3 серпня 2017 року складено висновок про відсутність дисциплінарного проступку прокурора Алакозова Г.В.

Прокурор Донецької області Бондаренко Є.В. та прокурор  Алакозов Г.В. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.

Виконувач обов’язків прокурора Донецької області листом  від 14 серпня 2017 року № 11/1067-886вих-17 повідомив, що підтримує доводи, викладені в дисциплінарній скарзі, однак не прибуде на засідання, у зв’язку із завантаженістю на роботі.

У засіданні Комісії приймає участь прокурор відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України (з місцем дислокації у прокуратурі Донецької області) ОСОБА-2.

Прокурор Алакозов Г.В. з’явився на засідання Комісії та надав пояснення, підтвердивши обставини вчинення ним дисциплінарного проступку.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, заслухавши доповідача, обговоривши результати розгляду висновку про відсутність дисциплінарного проступку прокурора та зібрані під час перевірки матеріали, заслухавши пояснення прокурора Алакозова Г.В., прокурора Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України ОСОБА-2 дійшла до висновку про наявність підстав для накладення на прокурора дисциплінарного стягнення з огляду на таке.   

Прокурор Алакозов Г.В. 4 лютого 2017 року о 05 год. 30 хв., маючи ознаки алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, образливо чіплявся до ОСОБА-1, хватаючи її за руки, вимагаючи впустити до житла, яке належить останній.

За вказані дії працівниками патрульної поліції міста Маріуполя 4 лютого 2017 року відносно прокурора Алакозова Г.В. складено протокол серії АА № 159241 про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя 3 квітня 2017 року прокурора Алакозова Г.В. визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП та притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу.

Апеляційним судом Донецької області 2 червня 2017 року задоволено апеляційну     скаргу     прокурора     Алакозова  Г.В.,     скасовано       постанову Орджонікідзевського районного суду та закрито провадження у справі за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, судом не підтверджено вчинення прокурором Алакозовим Г.В. адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП.

Прокурор Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України Іванцов В.В. пояснив, що прокурор Алакозов Г.В. 4 лютого 2017 року, крім вищезазначеного, допустив грубе порушення правил прокурорської етики під час оформлення працівниками поліції міста Маріуполя відносно нього протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173 КУпАП, що виявилось у зухвалій поведінці, висловлюваннях на адресу працівників поліції нецензурною лайкою та виказуванні наміру притягнути їх до дисциплінарної відповідальності і подальшого звільнення.

Вчинення вказаного проступку прокурором Алакозовим Г.В. підтверджується поясненнями працівників поліції міста Маріуполя ОСОБА-3, ОСОБА-4, ОСОБА-5, ОСОБА-6, які наявні в матеріалах службового розслідування.

Вказана поведінка прокурора Алакозова Г.В. не узгоджується з моральними та етичними нормами діяльності прокурора, підриває авторитет органів прокуратури та є грубим порушення правил прокурорської етики. 

Інші обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення, не встановлені.

Згідно із пунктом 4 частини 4 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» прокурор зобов’язаний додержуватися правил прокурорської етики, зокрема не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.

Частинами 3, 4 статті 18 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 28 листопада 2012 року № 123 (діючого на момент вчинення проступку) передбачено, що працівнику прокуратури слід не допускати дій висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний громадський резонанс. Поза службою поводити себе коректно і пристойно. При з’ясуванні будь-яких обставин з представниками правоохоронних органів не використовувати свій службовий статус.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру» прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності за грубе порушення правил прокурорської етики.

При прийнятті рішення Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів враховані характер порушення, допущеного прокурором   Алакозовим Г.В., його наслідки, особа прокурора та ступінь його вини.

На підставі викладеного, керуючись статтями 43, 48, 49, 77 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 61-63, 120 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія

 

В И Р І Ш И Л А:
 

Накласти на прокурора Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області Алакозова Георгія Валентиновича дисциплінарне стягнення у виді заборони на переведення до органу прокуратури вищого рівня чи на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, строком на один рік.

Копію рішення направити прокурору Маріупольської місцевої прокуратури № 1 Донецької області Алакозову Г.В. та прокурору Донецької області.

Рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня отримання поштою його копії.

 

Головуючий                                                                           В. Грушковський

Члени комісії:

 

В. Архіпов

 

Ю. Піцик

 

А. Коваленко

 

С. Сергійчук

 

О. Ковальчук

 

В. Шемчук

 

С. Костенко

 

В. Юсип

 

С. Нечепоренко