Житний Олександр Олександрович

member

Член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

Дні прийому:другий, четвертий четвер щомісяця

Години прийому:з 9-00 год. до 12-00 год.

Місце:м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81-б, корпус 1, поверх 1, кабінет 101.

Член відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження


 

Народився 5 лютого 1976 року у с. Червоний Оскіл, Ізюмського району,  Харківської області.

 

В 1993–2015 роках проходив службу в органах внутрішніх справ, закінчивши її у спеціальному званні полковника міліції.

У 1997 р. закінчив із відзнакою слідчо-криміналістичний факультет Університету внутрішніх справ (м. Харків) за спеціальністю «Правознавство». У 2000–2003 р.р. навчався в ад’юнктурі Національного університету внутрішніх справ, після закінчення якої працював на науково-педагогічних посадах у ХНУВС, а також (за сумісництвом) – на юридичному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У 2016–2021 р.р. – завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

У 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям», у 2013 р. – дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему «Кримінальне право України у міжнародно-правовому вимірі: порівняльний аналіз» (спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право). У 2014 р. присвоєно вчене звання професора по кафедрі кримінального права та кримінології.

Автор близько 250-ти наукових, навчальних та науково-методичних праць та узагальнень судової практики.

Член Кримінологічної асоціації України та ВГО «Асоціація кримінального права».

Нагороджений нагрудним знаком МВС України «За відзнаку в службі» І, ІІ ступеня, медалями «10 років МВС України», «За сумлінну службу» І, ІІ, ІІІ ступеня, численними відзнаками громадських організацій. Лауреат премії Президента України для молодих вчених у галузі науки і техніки (2005 р.)

 

09.09.2021 рішенням з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначено членом відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження.